ליהנות מכל העולמות

מצד אחד, סביבה ירוקה, קהילתית ומעשירה. מצד שני, קרבה למרכז העיר הקצבי והתוסס. כדי לבלות בעיר, לא תצטרכו להזיז את הרכב. במרחק הליכה קצר תגיעו למבחר מוקדי הבילוי של המושבה הגרמנית, עמק רפאים, רחביה, טלביה, מתחם התחנה ומרכז העיר.

map-main

שורשיה ההיסטוריים, מיקומה המרכזי,  אופייה הקוסמופוליטי וסגנון הבנייה הבינלאומי, הפכו את קטמון לאחת השכונות היפות, האיכותיות והיוקרתיות בעיר.

שכונת קטמון שבדרום-מרכז העיר החלה להתפתח בתחילת המאה ה-20.  מאז ועד היום, מהווה השכונה אבן שואבת למגוון רחב של תושבים מלאומים שונים, המקנים לשכונה את אופייה הקוסמופוליטי.

emek

עמק רפאים כולל את המושבה הגרמנית, המושבה היוונית, השוליים המערביים של שכונת בקעה ההיסטורית והשוליים המזרחיים של קטמון. במחצית הראשונה של המאה ה-20 התבסס האזור כחלק מהמרקם העירוני של העיר ויושב בגרמנים, יוונים וערבים נוצרים. את העמק חוצה רחוב עמק רפאים, שהפך עם השנים לציר תנועה מרכזי ולרחוב שוקק לשופינג ובילוי.

מנזר סן סימון הוא מנזר יווני-אורתודוקסי השוכן בלב גן בשכונת קטמון. המנזר נבנה באמצע המאה ה-19 על חורבות מבנה מנזר נוצרי קדום. מעל לפתח הכנסייה חקוקה כתובת יוונית בלוח שיש משנת 1881, ומעל לכתובת מופיע תבליט של כלי העבודה בהם השתמשו בוני המנזר: איזמל, צבת, קרדום, מחוגה, אנך, כלי מדידה, פטיש ומשור.

b.n.

בית הנסן ברחוב גדליהו אלון 14 בשכונת טלביה הוא מרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה. הבית שימש את בית החולים הממשלתי ע"ש הנסן, שיועד בשלהי המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 לחולים בצרעת (מחלת הנסן). עד שנת 2002 פעל המקום כמרפאת חוץ וכמרכז הארצי למחלת הנסן.

a.z.

עמק הצבאים, הוא מהפארקים העירוניים הגדולים בישראל. עמק פתוח המשתרע על שטח של 250 דונם בלב ירושלים, בין גבעת מרדכי לגבעת הוורדים, ובין רחוב הרצוג לכביש בגין. הפארק, שנפתח למבקרים ב-2015, מנוהל על ידי החברה להגנת הטבע. בפארק מרכז מבקרים, מסלולי הליכה, אגם, מגוון ביולוגי עשיר וכ-45 צבאים החיים בו.